Кам’янська громада

Запорізька область, Пологівський район

Храм Святаго Духа

Старовинний комплекс храму  Святого  Духа

та дзвіниці в смт Кам’янка

    Старовинний комплекс храму  Святого  Духа та дзвіниці в смт Кам’янка був збудований в 1868 році на кошти мешканців Куйбишевського району. В роки лихоліть Жовтневої революції храм був зачинений, будівлі в комплексі поруч церкви, були передані в державну структуру. Купола, хрести храму і висотну дзвіницю розібрали на початку 30-х років (1932-1933) і переобладнали під районний будинок культури та кінотеатр. В будівлі дзвіниці розмістили  електростанцію. Коли районний будинок культури і кінотеатр перенесли до нових, щойно збудованих будівель, храм був переобладнаний в спортивну школу, а дзвіниця під бухгалтерію заводу «Електроприлад».

В 90-х роках будівлю було передано релігійній громаді Української Православної Церкви Свято-Духівської парафії, головою якої був настоятель храму Святого Духу, благочинний Куйбишевського округу архімандрит Дімітрій (Міхєшкін),

Почались богослужіння і відновлювальні роботи храму, які продовжуються і зараз.

В 2009 – 2015 році проведена реконструкція іконостасу, стін храму та даху, встановлено опалювальну та освітлювальну систему, в тому числі  встановлено 5 куполів та їх освітлювання.

В храмі знаходяться чудотворні ікони з мощами Святителя Іоанна Шанхайського,  преподобного Серафима Саровського; мощі Великомученика Климента папи Римського;  ікона святителя Миколая Чудотворця; ікона Почаєвської Божої Матері та Пояс Пресвятої Богородиці.

Богослужіння здійснюються кожного дня, а Божествена Літургія - у святкові та вихідні дні. В неділю, після Літургії служиться водосвятний молебень для хворих на будь-яку хворобу.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора