5 серпня 2021 року о 10.00 відбудеться обговорення Стратегії розвитку ланцюгів формування доданої вартості в секторі Фрукти/овочі в Запорізькій області
5 серпня 2021 року о 10.00 відбудеться обговорення Стратегії розвитку ланцюгів формування доданої вартості в секторі Фрукти/овочі в Запорізькій області, в рамках семінару-обговорення, організованого за підтримки Продовольчої та сільськогосподарська організація ООН (ФАО)
До участі запрошуються: представники органів влади, Громад, профільних асоціацій, агровиробники, переробники, сервісні компанії, представники торгівельних мереж, усі зацікавлені в розвитку напрямку Фрукти/овочі в Запорізькій області
Мета заходу: ознайомити учасників із результатами проведеного дослідження та виявлених проблемних питань в секторі Фрукти/овочі, що потребують вирішення. Висвітлити відповідно розроблену Стратегію розвитку ланцюгів формування доданої вартості в секторі Фрукти/овочі та план дій, спрямований на вирішення визначених проблем. Обговорити реалізацію зазначеної Стратегії.
Місце проведення м. Мелітополь, Палац Культури ім. Т.Г Шевченко , пл. Перемоги 4 (2 поверх ауд.38)
Початок реєстрації о 9.30
Участь безкоштовна
Тези виступу в рамках семінару-обговорення Стратегії розвитку сектору фрукти/овочі в Запорізькій області, 5 серпня 2021 року
Як ви знаєте, сектор фрукти/овочі має важливе значення в структурі виробництва Запорізької області, особливо з точки зору зайнятості населення та розвитку малих та середніх підприємств та домогосподарств.
Крім того, Генеральна Асамблея ООН проголосила 2021 рік Міжнародним роком овочів і фруктів.
З 2018 року Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) реалізує проект «Підтримка ЄС на Сході України – відновлення та розбудови миру». Одночасно в 2020 р. ФАО розпочала реалізацію проекту «Підтримка підприємництва та розвитку зайнятості на узбережжі Азовського моря в Донецькій та Запорізькій областях».
Проект реалізується шляхом надання спеціальної підтримки потенціалу, консультативної та фінансової підтримки жінкам та чоловікам, для створення свого бізнесу, розвитку існуючих агро мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) , а також стартапів, кооперативів та асоціацій агровиробників. Цілями проекту є сприяння динамічному розвитку ММСП, та формуванню потужного ринкового середовища в регіоні. Зрештою, проект спрямований на підвищення стійкості населення та сприяє запобіганню погіршення економічної ситуації в цільових регіонах на Сході України.
В рамках імплементації Проекту в регіоні була реалізована Грантова програма, завдяки якій 69 агровиробників Запорізької області отримали можливість покращити умови господарювання.
Протягом 2019 року команда експертів ФАО проводила дослідження з метою виявлення проблемних аспектів при формуванні ланцюгів доданої вартості, зокрема в секторі фрукти/овочі в Запорізькій області. Активну участь в дослідженні приймали агровиробники області, переробники, та інші учасники ланцюгів формування доданої вартості. Важливий внесок у дослідження зробив також ІКЦ «Агро-Таврія».
За результатами дослідження ФАО була сформована Стратегія розвитку ланцюгів формування доданої вартості в секторі фрукти/овочі в Запорізькій області, яка сьогодні буде представлена до обговорення.
Також, буде представлено план-заходів з реалізації Стратегії, в якому активну роль мають відіграти всі учасники ланцюгів формування доданої вартості в секторі Фрукти/овочі. У зв’язку з цим прошу всіх долучитись до обговорення та прийняти активну участь у подальших заходах. Ми зі свого боку готові надати всебічну підтримку ініціативам ФАО в регіоні.
Додатково:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Нравится