Кам’янська громада

Запорізька область, Пологівський район

Краєзнавчий музей ім. М.Я.Гудини

 

Музей с. Гусарка відкрито в 1965 році рішенням виконкому Гусарківської сільської Ради депутатів трудящих, як музей на громадських засадах.

        В 1975 році згідно з наказом Міністерства Культури УРСР від 29.01.1975 №54 на базі Гусарківського краєзнавчого музею створено музей-філію Запорізького обласного краєзнавчого музею. З 03.02.1992 музей перепідпорядковано Куйбишевському районному відділу культури і набув статусу районного краєзнавчого музею. З 2019 року власник та засновник музею – Кам’янська селищна рада.   

         Ініціатором заснування музею і побудови спеціального приміщення для нього був вчитель історії місцевої середньої школи Микола Якович Гудина. Тому на пропозиції ветеранів війни та праці і звернення виконкому Гусарківської сільської Ради народних депутатів, рішенням п’ятої сесії ХХII скликання Районної ради від 25.12.1995 № 9 районному краєзнавчому музею було присвоєно ім’я Миколи Яковича Гудини.

         Музей розташований в спеціально побудованій двоповерховій будівлі, в деcяти залах якої розташовані експозиції музею, що займають експозиційну площу більше 300 кв. м. Розділ історії розповідає про історію краю з часів кам’яного віку до теперішнього часу. В 2-х залах розміщено експозиції рослинного і тваринного світу. Заслуговує на увагу новий експозиційний зал «Історія заселення нашого краю». В музеї постійно експонуються вироби народних умільців, килими, лозоплетіння.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора