Кам’янська громада

Запорізька область, Пологівський район

Краєзнавчий музей ім. М.Я.Гудини

 

Музей с. Гусарка відкрито в 1965 році рішенням виконкому Гусарківської сільської Ради депутатів трудящих, як музей на громадських засадах.

        В 1975 році згідно з наказом Міністерства Культури УРСР від 29.01.1975 №54 на базі Гусарківського краєзнавчого музею створено музей-філію Запорізького обласного краєзнавчого музею. З 03.02.1992 музей перепідпорядковано Куйбишевському районному відділу культури і набув статусу районного краєзнавчого музею. З 2019 року власник та засновник музею – Кам’янська селищна рада.   

         Ініціатором заснування музею і побудови спеціального приміщення для нього був вчитель історії місцевої середньої школи Микола Якович Гудина. Тому на пропозиції ветеранів війни та праці і звернення виконкому Гусарківської сільської Ради народних депутатів, рішенням п’ятої сесії ХХII скликання Районної ради від 25.12.1995 № 9 районному краєзнавчому музею було присвоєно ім’я Миколи Яковича Гудини.

         Музей розташований в спеціально побудованій двоповерховій будівлі, в деcяти залах якої розташовані експозиції музею, що займають експозиційну площу більше 300 кв. м. Розділ історії розповідає про історію краю з часів кам’яного віку до теперішнього часу. В 2-х залах розміщено експозиції рослинного і тваринного світу. Заслуговує на увагу новий експозиційний зал «Історія заселення нашого краю». В музеї постійно експонуються вироби народних умільців, килими, лозоплетіння.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора