Більмацька громада

Запорізька область, Пологівський район

Що таке незадекларована праця?

Дата: 26.06.2020 10:04
Кількість переглядів: 81

Більше 20% працездатного населення України повністю або частково не декларують трудові відносини з роботодавцем. Дізнайтеся, в яких регіонах і сферах діяльності найбільше незадекларованих працівників і чому від цього втрачають і працівники, і роботодавці.

Незадекларована праця – це законна оплачувана діяльність, яка повністю або частково не оформлена відповідно до вимог законодавства.

Таку працю також називають неформальною, неофіційною, незареєстрованою, тіньовою, прихованою зайнятістю.

ЯКІ Є ФОРМИ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ?

http://zt-rada.gov.ua/files/upload/all/2020/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/ilo_infographic1_1_ukr-e1579623588986.png

Які масштаби незадекларованої праці в Україні?

У 2018 році 3,54 млн осіб  були неформально зайняті! До них треба було б додати дані про людей, що отримують зарплату «в конверті», не оформлюють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає.

 

 

http://zt-rada.gov.ua/files/upload/all/2020/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/ilo_infographic1_3_ukr-e1579623759353.png

 

                ЧОМУ НЕЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ – ЦЕ ПОГАНО?

Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку.

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора