Україна – ЄС: спільні цінності, спільне майбутнє
Разом із ЄС Україна готується до Дня Європи (9 травня), який став символом миру та єдності. Про історію цього дня нагадали фахівці Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА.
Французький дипломат Роберт Шуман запропонував історичну ідею: передати виробництво сталі та вугілля (те, з чого роблять зброю) різних країн під спільний контроль. Логіка була простою: якщо країни разом керують ресурсами для армії, вони більше ніколи не підуть війною одна на одну. 9 травня 1950 року було проголошено «Декларацію Шумана», яка й стала початком створення Європейського Союзу.
– Раніше українці святкували День Європи фестивалями та «євромістечками» на площах наших міст. Сьогодні ми відзначаємо його роботою на перемогу разом із нашими європейськими партнерами. Україна – це Європа, в єдності – наша сила, – зазначив начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко.
Детальніше – за посиланням.