Новини
01 Грудня, 2020 р., 08:16
З нагоди вашого професійного свята прийміть сердечні вітання та слова щирої вдячності за особистий вклад кожного із вас у благородну справу зміцнення законності та правопорядку! Захистити демократичні права громадян, забезпечити їм свободу, гарантовану Конституцією, стояти на сторожі інтересів України та її народу - такі завдання стоять сьогодні перед працівниками органів прокуратури. Наша об’єднана територіальна громада і все українське суспільство розраховують на вашу професійність, чесність, сумління та принциповість. Бажаємо вам мудрості, мужності й наполегливості у відстоюванні конституційних надбань українського народу. Натхнення вам та удачі в роботі, щастя і злагоди в сім’ях, міцного здоров’я та благополуччя!
28 Листопада, 2020 р., 09:42
День пам’яті жертв голодоморів щорічно вшановується на державному рівні у четверту суботу листопада. У цей день в Україні проходять інформаційно-просвітницькі кампанії та жалібні заходи – покладання квітів, вінків і траурних композицій із колосків і калини до місць поховань жертв Голодоморів та до пам’ятних знаків. Упродовж 1932–1933 років влада застосувала голод як зброю масового ураження, в результаті чого мільйони людей загинули, десятки мільйонів зазнали голодування, пустками лишилися тисячі будинків, з’явилася велика кількість безпритульних і сиріт. Більше того, після Голодомору в тих, хто все ж його пережив, намагалися забрати пам’ять, приректи на амнезію та мовчання. Було зроблено все, щоб змусити голоси свідків замовкнути. Голодомор змусив українців мовчати, але не зміг стерти з їхньої пам’яті страшні спомини про 1932–1933 роки. Зі здобуттям Незалежності голоси свідків зазвучали на повну силу. Однак щороку серед нас залишається їх дедалі менше, і ми втрачаємо особливий людський зв’язок із цією сторінкою історії. Важливо зберігати кожен голос, поновлювати його звучання знову й знову. Ми мусимо чути голоси свідків, які несуть нам історію тих темних днів. Вони говорять про те, чому стався Голодомор, говорять про смерть і ставлення до неї, про життя та його порятунок, про ницість і благородство, про замовчування і відродження пам’яті. Вони покликані нагадати нам ціну нашого життя і нашої Незалежності й ціну її втрати.
26 Листопада, 2020 р., 16:00
Напередодні першої сесії селищної ради восьмого скликання з метою вивчення думки мешканців щодо кандидатури на посаду старости селищний голова Борис КОВАЛЬЧУК здійснив робочу поїздку до с. Новоукраїнка. У зустрічі взяли участь заступники Юрій ЗАЛАТА та Лілія КИРИЧЕНКО, Новоукраїнський сільський голова Анатолій БАЖАН, секретар ради Людмила СУПРУН, фермери, керівники закладів соціально-культурної сфери, мешканці сіл. В ході обговорення запропоновано такі кандидатури: Людмила СУПРУН, Тетяна ПАНЧЕНКО, Віталій ЧЕРНИШЕНКО, Євген ФОМЕНКО. Відповідно до вимог чинного законодавства селищний голова пропонуватиме одну кандидатуру на посаду старости.
25 Листопада, 2020 р., 16:29
25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
25 Листопада, 2020 р., 15:56
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Цього року Акція в Україні також стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
25 Листопада, 2020 р., 08:48
25 листопада за ініціативи ООН відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Жінки піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів, – з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури. Маємо визнати, що проблема насильства в Україні також існує і наша держава докладає зусиль, аби викорінити це зло. Важливо донести до свідомості громадян поняття, що будь-яке насилля над людиною неприпустиме, потрібно проводити виховну роботу з дітьми та молоддю. Адже лише виховуючи свідоме покоління, зможемо подолати цю загальнолюдську проблему. Головне завдання суспільства – не допустити насильства над жінками та зберегти образ жінки XXI століття – розумної, успішної та впевненої у собі.
21 Листопада, 2020 р., 08:54
20 Листопада, 2020 р., 15:08
Головна цінність нашої громади – це люди. 20 листопада своє 90-річчя святкує Раїса Павлівна ГУБАРЕНКО. Привітно зустріла родина милої поважної Раїси Павлівни селищного голову Бориса КОВАЛЬЧУКА, його заступників Юрія ЗАЛАТУ, Лілію КИРИЧЕНКО та земляка ювілярки Василя ПРОХОРОВИЧА. Борис Петрович побажав Раїсі Павлівні здоров’я на довгі роки в турботі і теплі рідних сердець, які на сьогодні й оточують іменинницю, злагоди, миру, радості, сонячного настрою.
20 Листопада, 2020 р., 14:57
20 листопада поточного року селищний голова Борис КОВАЛЬЧУК разом зі своїми заступниками Юрієм ЗАЛАТОЮ та Лілією КИРИЧЕНКО здійснили робочу поїздку в село Сміле. Відбулася зустріч з жителями села, фермерами, керівниками установ, новообраним депутатом селищної ради Любов КАБКО. Відповідно Положення про старосту селищний голова пропонує кандидатуру, а депутати селищної ради своїм голосування затверджують чи не затверджують її. Староста представляє інтереси сіл, що входять до відповідного старостинського округу. Борис Петрович запропонував присутнім висловити свою думку про те, кого б вони хотіли бачити на посаді старости, запевнивши, що йому важлива думка людей. В ході бесіди з мешканцями Смілівського старостинського округу з селищним головою окреслились ключові проблеми одного із найвіддаленіших населених пунктів громади: це ремонт дороги, водопостачання, збереження дитячого садочка та ФАПу. Одномоментно та в умовах обмеженості коштів такі проблеми, як ремонт доріг та водопостачання, вирішити важко. Проте селищний голова запевнив, що розглядати, вивчати і знаходити шляхи їх вирішення буде обов’язково.
20 Листопада, 2020 р., 13:44
20 листопада поточного року селищний голова Борис КОВАЛЬЧУК разом зі своїми заступниками та працівниками апарату селищної ради та її виконавчих органів спільно з керівниками райвійськкомату Анатолієм ВАЛЄЄВИМ, заступником начальника відділу поліції Володимиром КОССЕ, депутатом селищної ради Сергієм БІЛОВИЦЬКИМ та директором ПП «Редакція газети «Рідний край 1» Костянтином ПРИЧИНЕНКОМ вшанували пам’ять загиблих під час АТО наших земляків покладанням квітів до пам’ятного знаку, що на Алеї Слави, та хвилиною мовчання. У своїй промові Борис Петрович зазначив: «21 листопада, вся Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь двох видатних подій в історії нашої країни: помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. В цей день всі ми вшановуємо патріотизм й мужність наших співвітчизників, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Низько вклоняємося Героям Небесної Сотні! Адже їх подвиг є неоціненним для України. Сьогодні кожен українець згадує про загиблих патріотів. Своє життя за право жити у вільній і незалежній державі віддали наші співвітчизники, жителі нашої громади: Володимир ГНАТУША, Олексій ЛЮЛЮК, Микола ШУМЕЙКО. Пам’ять про Героїв житиме вічно!»